Witam na stronie poświęconej mojemu życiu zawodowemu. Zapraszam i polecam.

kontakt

+48 604 247 170

organizacje

współpraca

Uczestniczyłem… Seminarium Coaching jako system, Izba Coachingu – Oddział Pomorski

Zacznę od końca: druga część seminarium – była o tym, jak podnieść się „z upadku”. Prowadzące tę część Beata Gralińska za pomocą ćwiczeń i zabawnych metafor „wyciętych” z kilku filmów pokazała nam, jak coaching może i powien, bo taka jego rola, dźwigać klienta z kolan, dawać mu szansę ujrzenia swoich problemów i trudności z innej perspektywy, nadzieję na przyszłość, łzy przerodzić w śmiech (tak bym to ujął poetycko). Wszystko to, sprawnie poprowadzone przez Beatę, było dla mnie inspiracją, a zarazem ciekawą pracą własną.

A z początku – jak na seminarium przystało – było bardziej poważnie. Pani Grażyna Kucharska, renomowany coach z Warszawy, nauczała nas, czym jest i na czym polega coaching systemowy zespołu. Dzięki ciekawej i bardzo usystematyzowanej formie wykładu można się było dowiedzieć, według jakich zasad powinien być prowadzony coaching systemu społecznego, jakim jest zespół. Przy okazji odświeżyłem sobie definicje i założenia systemowości jako takiej… Niby temat znany, ale warto co jakiś czas przypomnieć sobie to, co w podejściu systemowym jest najważniejsze.

Seminarium – przygotowane przez Hanię Zaleską (szefową Oddziału i zarazem członkinię zarządu Izby Coachingu) z okazji pierwszej rocznicy powstania Oddziału Pomorskiego okazało się wspaniałym pomysłem, w dodatku bardzo dobrze poprowadzonym i zorganizowanym. Brawo Haniu, tak trzymać!!!

Seminarium Coaching jako system Oddział Pomorski Izby Coachingu, 19 maja 2011.

Wpis obublikowano 20 maja 2011 w kategorii Przeżyłem

Dodaj komentarz