Witam na stronie poświęconej mojemu życiu zawodowemu. Zapraszam i polecam.

kontakt

+48 604 247 170

organizacje

współpraca

Prowadziłem… Wykład Interaktywny Coaching – prowokacja do zmiany, GWP Uzdrowisko

Pewnego dnia zagadała mnie Zosia Gruszecka: „A może byśmy, drogi Piotrze, poprowadzili razem jakiś wykład o coachingu prowokatywnym?” Ale jak? po co? „Ano, żeby ludzie poznali, co to takiego, jak i dlaczego… A przy okazji promocji idei warto „sprzedać”, zaprosić i rozgłośnić warsztaty z coachingu prowokatywnego prowadzone przez Tomka Kowalika – wielkiego promotora „prowokatywności” w Polsce. Tomek poprowadzi swój autorski warsztat we wrześniu. Warto, to wypromować i ludzi zaprosić. Ale Tomek jest z Wrocławia, więc trudno by mu było przyjechać specjalnie do Sopotu na godzinę, aby z ludźmi porozmawiać…” A więc my –  Zosia i ja – podjęliśmy się tego zadania obejmującego kilka wykładów w ramach GWP Uzdrowisko –  aby przybliżyć, promować, zaprosić…

Pierwszy wykład odbył się w maju, drugi właśnie teraz. I fajnie było! Uczestnicy dopisali. Bardzo interaktywnie wstępowali we wszystko, co z Zosią prowokatywnie zaproponowaliśmy. A zaczęło się od krótkiego demo: najpierw coaching „klasyczny” – Zosia w roli coacha, ja zaś – w roli klienta. Potem coaching prowokatywny – Zosia była klientem, ja zaś coachem prowokującym: słowem, spojrzeniem, dotykiem – a jakże!!! Bystra publiczność od razu wychwyciła wszystkie różnice i najważniejsze aspekty „prowokacji”. I o to właśnie chodziło!

Oczywiście, daliśmy także uczestnikom okazję do „rozsmakowania” się w coachingu prowokatywnym – dzięki ćwiczeniu, które odbyło się w „trójkach” każdy miał szansę pobyć przez chwilę zarówno prowokatorem, jak i klientem.

Całość zakończyliśmy omawianiem stylu Franka Farrellego – twórcy coachingu i terapii prowokatywnej. I oczywiście zaproszeniem na wrześniowy warsztat Tomka Kowalika, który pojawił się zresztą podczas naszego wykładu osobiście – a to za sprawą filmiku, podczas którego odpowiadał na pytania publiczności zadane podczas poprzedniego wykładu.

Dobrze mi się „prowokowało” z Zosią! Zapraszamy w sierpniu i we wrześniu!

Zofia Gruszecka, Piotr Ławacz, Wykład Interaktywny Coaching – prowokacja do zmiany. Wstęp do coachingu prowokatywnego. Część 2, 27 czerwca 2011.

Wpis obublikowano 6 lipca 2011 w kategorii Prowadziłem

Dodaj komentarz