Witam na stronie poświęconej mojemu życiu zawodowemu. Zapraszam i polecam.

kontakt

+48 604 247 170

organizacje

współpraca

Przeżyłem… Spotkanie Komitetu Gdańskiego ICF

Uprzejmie donoszę, że we wtorek 5 czerwca, odbyło się, ostatnie przed wakacjami, spotkanie Komitetu Gdańskiego International Coach Federation. Tym razem rozmawialiśmy o tym, jak rozwijać nasze coachingowe biznesy. Temat zarazem ciekawy i trudny. Ileż to razy, przy okazji różnych spotkań i konferencji, miałem sposobność zadawać moim koleżankom i kolegom pytania: „Jak zdobyć klientów? Jak się reklamować i promować? Jakie proponować stawki?”. A tu wreszcie pojawiła się możliwość zasięgnięcia opinii i rady osoby doświadczonej, znającej odpowiedzi.

Naszą prelegentką i moderatorką była Małgorzata Żukowska. Małgosia jest coachem, prowadziła swoją praktykę przez wiele lat w Stanach Zjednoczonych, a obecnie – z powodzeniem – w Polsce. Wie co mówi na temat rozwoju coachingowego biznesu. Swoją wiedzę czerpie z różnych warsztatów „marketingowo-promocyjnych”, których była uczestniczką lub prowadzącą. Potrafiła wcielić w życie zasady teoretyczne.

Początkowo podchodziłem dość sceptycznie do wykładu Małgosi. Zastanawiałem się czy nie usłyszę kolejnej porcji ogólnych frazesów, zaczerpniętych z jakiejś inspirującej encyklopedii. Jakże miło się rozczarowałem!

Małgosia – w części teoretycznej – podawała owszem regułki i prawidła, ale celujące w nasz biznes! Dużo mówiła też o swojej firmie – jak się promuje, jak pozyskuje klientów, jak z nimi pracuje. Nie wahała się podawać konkretów – mówiła o swojej polityce cenowej ze szczegółami. Brawo! Na zakończenie zaproponowała nam możliwość odbycia darmowych sesji coachingowych na temat naszych biznesów, jako wstęp do dalszej współpracy, jednak bez żadnych zobowiązań. Świetna robota marketingowa – jako „stary” marketingowiec (również 🙂 – bardzo to doceniam. I oczywiście zapisałem się na taką sesję.

Marzy mi się, abyśmy zorganizowali po wakacjach warsztat z Małgosią dla wszystkich chętnych, otwierających lub rozwijających swój biznes, adeptów pięknego zawodu jakim jest coaching. Bo nawet najdoskonalszy coach musi umieć sprzedawać swoje usługi. Tak już w życiu jest. 🙂

Spotkanie Komitetu Gdańskiego ICF, 5 czerwca 2012.

Wpis obublikowano 26 czerwca 2012 w kategorii Przeżyłem

Dodaj komentarz