Witam na stronie poświęconej mojemu życiu zawodowemu. Zapraszam i polecam.

kontakt

+48 604 247 170

organizacje

współpraca

Zapraszam… Zmiana terminu !!! Learning Forum w Gdańskim ICF

Gdański Komitet International Coach Federation

zaprasza Coachów na Learning Forum (Spotkanie Rozwojowo-Szkoleniowe)

19 grudnia 2012 r., środa (a nie jak podano pierwotnie 30 listopada 2012 r.), w godz. 16.00-20.00 (4 godz.), GWP Uzdrowisko, Sopot, ul. Bema 4 (wejście od dziedzińca)

Temat spotkania:

ZARZĄDZANIE ENERGIĄ

Spotkanie poprowadzi, w formie warsztatowej, Magdalena Giec, akredytowany coach ICF na poziomie ACC, członek zarządu ICF Polska, romanistka, MBA, trener i mentor Erickson College International. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Coachingu m. in. w WSB w Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, na Uniwersytecie Łódzkim oraz UAM, gdzie wykłada „strukturę procesu coachingowego”, „narzędzia w pracy coacha”, „life coaching” oraz prowadzi superwizję sesji coachingowych. Prowadzi sesje mentoringowe dla osób starających się o akredytację ICF na poziom ACC w ramach indywidualnego portfolio (ponad 300 godzin doświadczenia). Jest mentorem Erickson College w Polsce, we Francji i Bułgarii.

Magdalena Giec o temacie zajęć:

Obecnie to nie czas, a energia są rzadkim i pożądanym zasobem. Możemy skrupulatnie rozpisać sobie zadania na cały dzień, tydzień, rok, ale jeśli nie będziemy mieli siły na ich wykonanie, to jedynym śladem naszej aktywności będą owe zapiski. Aby dotrzeć stąd gdzie jesteśmy tam, gdzie chcemy się znaleźć, potrzebujemy paliwa:  wystarczająco mocnej motywacji oraz energii, która pozwoli nam pokonać stare nawyki i nieuniknione przeszkody.

Nasze cele tworzymy w naszych głowach, a zatem w świecie idei. Aby mogły się zmaterializować, potrzebne jest działanie. W świecie rzeczywistym (w przeciwieństwie do wirtualnego) działamy poprzez nasze ciało. To ono wykonuje niezbędne czynności. A zatem potrzebujemy konkretnych kilodżuli! Kiedy na coaching zgłasza się klient z oznakami przemęczenia czy wypalenia, możemy mieć pewność, że na pytania: „Czego chce i jak może to osiągnąć?” raczej nie będzie sypał pomysłami jak z rękawa. Poziom kreatywności, bowiem, jest wprost proporcjonalny do naszego poziomu energii.

Jakość sesji coachingowej w najwyższym stopniu zależy od dobrostanu i poziomu energii zarówno coacha jak i klienta. Na Learning Forum przyjrzymy się temu, skąd czerpiemy energię, na ile szczelny jest nasz zbiornik i jak możemy go na bieżąco uzupełniać.

Zastanowimy się również, jak wykorzystać wiedzę o zarządzaniu energią życiową w ramach procesu coachingowego tak, by nie zamienił się on w doradztwo.

W drodze na Learning Forum zapraszam do chwili refleksji…

1. Czym karmisz swoje ciało?

2. Czym karmisz swoje serce?

3. Czym karmisz swój umysł?

4. Czym karmisz swojego ducha?

I bardziej ogólnie :

Skąd czerpiesz energię życiową? / Co ci dodaje energii?

Gdzie marnotrawisz energię życiową? / Co cię ograbia z energii?

Spotkanie przeznaczone dla coachów i osób uczących się coachingu – członkostwo w ICF nie jest wymagane.

Przypominamy, że LF jest zaliczane do tzw. szkoleniowych godzin akredytacyjnych i jest bezpłatne dla członków ICF.

Nie-członkowie wnoszą opłatę w wysokości 150 zł.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (i ew. pytania): gdansk@icf.org.pl

COACHING W GWP UZDROWISKO

Wpis obublikowano 22 listopada 2012 w kategorii Zapraszam

Dodaj komentarz